Розширюємо світогляд педагогів «Купави»

20.01.2018

У наш плинний час виховання та розвиток дошкільників просто неможливі без ознайомлення їх з народними звичаями  та традиціями, історичним минулим рідного краю. А щоб донести до дитячої душі красу та неповторність історичного минулого українського народу, потрібно нам, дорослим, глибше та досконаліше пізнавати велич історії рідної Сумщини, зокрема нашого Слобожанського краю. У нетрадиційній формі пройшло засідання круглого столу «Слобожанський дивокрай бережи, люби, пізнай!», яке відбулося у затишній залі Сумського художного музею ім. Н. Онацького та у приміщенні “Агенції промоції Суми”, де пройшли майстер-класи по виготовленню іграшки-мотанки “Коник” та глиняної іграшки «Різдвяний дзвоник». У художньому музеї ім. Н. Онацького педагоги мали змогу познайомитися з експозицією традиційної народної іграшки Слобожаншини, де була можливість переглянути виставку – експозицію «Народна іграшка через віки» та прослухати цікаву розповідь наукового співробітника музею Курасової Наталії. Це і дерев’яні іграшки Ігоря Білевича з м. Глухова, із м. Шостка – рухомі дерев’яні іграшки та солом’яні козлики, бички, прикраси для ялинки; м. Боромля – іграшки з лози: кошики, возики. Охтирщина славиться іграшками Київської Русі: пташки, коники, цапки. Доброзичливу енергетику випромінюють іграшки із солоного тіста Людмили Костюкевич – качечка з каченятком, човники. Це іграшки  глини: свищики  у вигляді фігурок різних тварин – баранчики, цапки, свинки, собачки, чортики, «панночки». Це і вузлова лялька – «мотанка», гарно вбрана, з хрестом на обличчі. Її роль суто декоративна – вона допомагає осягнути сутність національного розуміння краси та оберегів. Практична частина роботи була організована у стінах «Агенції промоції «Суми». Виготовити глиняну іграшку «Різдвяний дзвоник» педагоги змогли під час майстер-класу, який провели викладачі Сумської дитячої художньої школи ім. М.Лисенка – Борика Катерина та Заступ Олександр, а про секрети виготовлення іграшки-мотанки «Коник» поділилася член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладач Палацу для дітей та юнацтва Дмитренко Ірина.