ДОГАНЯЛКА

Мета: розвиток мовного дихання, ритмічної мови за фразами на плавному видиху разом з розвитком дрібної моторики пальців рук.
Опис гри. Група дітей поділена на дві частини. Одна — промовляє вірш разом з ритмічними рухами пальців рук, тобто одноразово на ударні склади з’єднує на обох руках 2-й, 3-й, 4-й, 5-й пальці по черзі з першим пальцем рук;
Бабка сіяла горох,
І вродився він на трьох,
А курчата поклювали
І від бабки повтікали.
З другої частини дітей обирається «бабка», їй пов’язується хустка, решта — «курчата». «Бабка» ходить по кімнаті і розкидає маленькі кільця або кульки. «Курча­та» ходять за нею і збирають їх. Після закінчення віршика під музику «Ми вчимося бігати» Я. Степового вони втіка­ють від «бабки». Та їх наздоганяє. Потім частини дітей міняються. Вихователь повинен слідкувати, щоб діти про мовляли вірш по фразах на одному плавному видиху.