Обласний онлайн-семінар «Освітнє середовище – значимий чинник модернізації освітнього процесу закладу дошкільної освіти»

23.04.2021

Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2021 рік,  23 квітня, на базі Сумського ОІППО, відбувся обласний онлайн-семінар «Освітнє середовище – значимий чинник модернізації освітнього процесу закладу дошкільної освіти».

Цільова аудиторія – педагогічні працівники відділів освіти, консультанти центрів професійного розвитку, які опікуються дошкільною освітою; директори, завідувачі, вихователі-методисти, вихователі закладів дошкільної освіти.

У ході  проведення  заходу з тематичними  питання виступили:   Міщенко Л.Б., методист з дошкільної освіти навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО  («Сучасне освітнє середовище закладу дошкільної освіти  –  вимога часу»);  Дідоренко Ю.М., завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти  комунального закладу Сумський ОІППО («Інклюзивне середовище в закладах дошкільної освіти»); Ковтун Є. Ф., старший викладач  кафедри теорії і методики змісту освіти Сумського ОІППО  («Змістовність сучасного освітнього середовища в контексті Базового компоненту дошкільної освіти»); Зайченко Н.І., консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради («ECERS – дослідження: шкала оцінювання якості освітнього предметно-просторового середовища в закладах дошкільної освіти»).

Своїм досвідом щодо створення сучасного розвивального середовища у закладі дошкільної освіти поділилися педагоги області: Шевич К.В. завідувач  Сумським дошкільним навчальним закладом (центром розвитку дитини) № 18 «Зірниця» Сумської міської ради  («Освітнє середовище, яке мотивує, активізує, зберігає та розвиває»); Кондратенко Н.В, вихователь-методист Комунальної організації (установа, заклад) «Шосткинський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 11 «Казка» Шосткинської міської ради («Сучасне, доступне та розвивальне середовище в закладі дошкільної освіти»); Шабер Н.О., вихователь-методист Сумського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) № 13 «Купава» Сумської міської ради («Розвивальне середовище для дітей раннього віку в закладі дошкільної освіти»).

Досвід створення сучасного розвивального середовища закладу дошкільної освіти продемонстровано у відеороликах: «Створюємо середовище закладу дошкільної освіти для      дітей раннього віку»  (з досвіду роботи Сумського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини)  № 13 «Купава» Сумської міської ради; Біловодського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Сонечко»  Роменської міської ради); «Сучасний освітньо-розвивальний простір на території закладу дошкільної освіти» (з досвіду роботи Великобубнівського закладу дошкільної освіти «центр розвитку дитини» «Берізка» Роменської міської ради; Конотопського дошкільного навчального закладу  (ясла- садок) №1 «Орлятко» Конотопської міської ради).