Енергозбереження
СУМСЬКА МІСЬКА РАДА
СУМСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
(ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДИТИНИ) № 13 “КУПАВА” СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(СУМСЬКИЙ ДНЗ №13 «КУПАВА»)
НАКАЗ
01.01.2024 м. Суми №4/аг
Про функціонування системи онлайн-моніторингу споживання енергоресурсів в дошкільному навчальному закладі
На виконання Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», рішення Сумської міської ради від 28.09.2016 №1089-МР «Про затвердження Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Суми до 2025 року», рішення Сумської міської ради від 16.12.2020 №31-МР «Про затвердження нової редакції Концепції запровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетній сфері Сумської міської територіальної громади відповідно до міжнародного стандарту ISO 50001», розпорядження міського голови м. Суми від 28.12.2022 №356-Р «Про запровадження системи онлайн-моніторингу споживання енергоресурсів у Сумській міській територіальній громаді», з метою запровадження системи онлайн-моніторингу споживання енергоресурсів, керуючись пунктом 20 частини четвертої статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування», наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 28.12.2023 №357 «Про функціонування системи онлайн-моніторингу споживання енергоресурсів в закладах освіти»
НАКАЗУЮ:
- Призначити відповідальною особою за внесення даних та ведення особистого кабінету Umuni по Сумському дошкільному навчальному закладу (центр розвитку дитини) № 13 «Купава» Сумської міської ради заступника завідувача господарства СУХОСТАВЕЦЬ Наталію.
- Здійснити оцінку (внутрішній аналіз) роботи відповідальної особи та результативність функціонування системи енергетичного менеджменту у 2023 році, до 22.01.2024.
- Відповідальній особі СУХОСТАВЕЦЬ Наталії: 3.1.Керуватися Положенням про порядок здійснення моніторингу споживання енергоресурсів у Сумській міській територіальній громаді (додаток 1 до наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 28.12.2023 №357). 3.2.Розробити та подати на затвердження керівнику закладу План заходів з енергозбереження на 2024 рік, до 05.01.2024. 3.3.Надавати щоквартально в електронному вигляді інформацію про хід виконання Плану заходів з енергозбереження на 2024 рік до управління освіти і науки Сумської міської ради. 3.4.Розробити та подати на затвердження керівнику закладу План управління ризиками у системі енергетичного менеджменту, до 17.01.2024. 3.5.Здійснювати постійний контроль за додержанням нормативних обсягів енергоспоживання. 3.6.Фіксувати щоденно до 09.00 години використання енергоресурсів у журналах обліку (для кожного енергоресурсу окремий журнал). 3.7.Достовірно та якісно вносити дані на платформі Umuni, щоденно до 09.00 години. 3.8.Скласти графік проведення державної перевірки приладів обліку енергоресурсів до 15.01.2024 року та вживати заходи щодо своєчасного його виконання. 3.9.Своєчасно вносити дані до журналу обліку енергоспоживаючого обладнання. 3.10.Здійснювати аналіз використання енергоресурсів та води згідно з формою та надсилати в електронному вигляді на електронну адресу: monitoring@ukr.net, до 1 числа кожного місяця. 3.11.Здійснити порівняльний аналіз споживання енергоносіїв за період 2022-2023 роки та надіслати в електронному вигляді на електронну адресу: monitoring@ukr.net, до 17.01.2024. 3.12.Керуватись чинними державними будівельними нормами у сфері енергозбереження при впровадження енергозберігаючих заходів. 3.13. Здійснювати порівняльний аналіз вибору обладнання при закупівлі енергоспоживаючого обладнання
- У разі відсутності (відпустка, лікарняний тощо) відповідальність за ведення моніторингу споживання води та енергоресурсів у дошкільному навчальному закладі покласти на бухгалтера МИСНИК Інну.
- Вважати таким, що втратив чинність, наказ від 03.01.2023 №4/аг «Про запровадження системи онлайн-моніторингу споживання енергоресурсів в дошкільному навчальному закладі».
- Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Завідувач Алла СЛЮСАР
з енергозбереження на 2024 рік по ЗДО №13 “Купава”
Проєкт повторного використання енергоефективних закладів дошкільної освіти з поліпшеними екологічними характеристиками
Розроблений проєкт повторного використання енергоефективних закладів дошкільної освіти з поліпшеними екологічними характеристиками.
Наявність готових проектів, що відповідають стандартам енергоефективного зеленого будівництва дозволять зекономити час і гроші на будівництво сучасних, комфортних і безпечних закладів для дітей.
Проєкт повторного використання:
- розроблений на замовлення Міністерства розвитку громад та територій України (2022);
- успішно пройшов експертну оцінку;
- зареєстрований і завантажений до ЄДССБ
(https://e-construction.gov.ua/document_detail/doc_id=3358207576679384698/optype=4).
Проєктна документація:
- розроблена з врахуванням рекомендацій наведених в посібнику Основи проектування та реконструкції енергоефективних будівель закладів дошкільної освіти з поліпшеними екологічними характеристиками
- опублікована у вільному доступі для потреб громад в новому будівництві або для відбудови зруйнованих закладів: https://drive.google.com/drive/folders/1Pq6xhAZJj_zX5ad4GCr41JdTBNppW5MC?usp=drive_link
Над проектом повторного використання, працювала команда фахівців кафедри архітектурних конструкцій та кафедри теплотехніки КНУБА, Науково-освітнього центру проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням (NZEB Hub), Інституту екологічного управління та збалансованого природокористування, ВГО «Жива планета».
Проєкт GIZ “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні”, що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) надає підтримку практичних кроків енергоефективності в публічних закупівлях та програмних діях для відновлення України за принципом Build Back Better and Greener якій відповідає цілям Європейського Зеленої угоди та цифрової трансформації ЄС.
В контексті будівництва це означає будувати за принципами сталого будівництва із застосуванням сучасних енерго- та ресурсоефективних технологій, методів управління, екологічних будівельних матеріалів.
Архітектурні рішення прийняті із урахуванням найкращих світових практик проектування та будівництва дошкільних навчальних закладів, в тому числі із дотриманням високих вимог до рівня енергоефективності, екологічності, інклюзивності та безпеки перебування в приміщеннях будівлі у випадку виникнення надзвичайних ситуацій та у особливий період (окрема під час воєнного стану).
Об’ємно-планувальні рішення садочку передбачають зонування будівлі у відповідності до вікових категорій школярів:
- Перший поверх – яслі та середні групи;
- Другий поверх – старші групи;
- підвальне укриття передбачає можливість розміщення усіх дітей, вихователів,
- адміністративного та допоміжного персоналу дитячих садочків;
- архітектурний стиль представлений переважно мінімалізмом з елементами органічної архітектури.
Високий рівень енергоефективності та екологічності будівлі був досягнутий наступним чином:
- Підвищення теплоізоляційних властивостей огороджувальних конструкцій.
- Удосконалення системи обліку та регулювання споживання енергоресурсів.
- Впровадження автоматизованих систем моніторингу споживанням ресурсів.
- Підвищення енергоефективності інженерних систем будівлі.
- Використання альтернативних джерел енергії (з інтеграцією в інженерні системи будівлі теплових насосів).
- Використання теплоакумулюючих властивостей залізобетонних елементів каркаса будівлі (особливо конструкцій укриттів), а також керамічних стінових конструкцій.
- Зведення до мінімуму кількості містків холоду за рахунок оптимізації форми огороджувальних конструкцій будівлі і зменшення кількості теплопровідних включень на фасадах.
- Використання енергоефективних вікон і дверей.
- Застосування систем захисту від сонячних променів, що дозволяє знизити споживання енергії для потреб охолодження і кондиціонування повітря в теплу пору року.
10.Використання світловодів дозволяє підвищити рівень освітленості приміщень і знизити енергоспоживання на штучне освітлення.
11.Використання екологічних будівельних матеріалів та оцінка життєвого циклу.
Розроблена проектна документація була презентована в рамках бізнес конференції БUDUYСЕБЕ 2024 |PROЕКТАНТ.
В подальшому команда розробників готова надавати підтримку громадам в адаптації проектної документації з врахуванням потреб і умов будівництва.
тел., Viber, Telegram, WhatsApp
+ 38-099-642-81-57 або
info@livingplanet.org.ua
Пропонуємо для перегляду Відео: ефективні поради “Чиста” енергія для вашої родини
“Твій добробут залежить від тебе“