Поясніть дитині потенційну небезпеку
- Поясніть дитині, чому їй не слід самостійно користуватися такими побутовими приладами, як газова плита, духова піч, розетки, електроприлади; брати до рук голки, ножиці, ножі тощо.
- Зауважте дитині, що, відкриваючи воду у ванній чи кухні, ліпше спочатку відкручувати кран з холодною водою, потім — з гарячою. Гарячу воду слід додавати поступово, щоб не обпектися.
- Наголосіть, що торкатися мокрими чи вологими руками до увімкнених електроприладів — пральної машини, чайника, фена тощо — не можна. Адже вода — хороший провідник електричного струму, тому, доторкнувшись до приладу, можна отримати удар струмом. На екрані увімкненого телевізора або комп’ютера може зібратися статичний електричний заряд і тоді також може вдарити струмом.
Створіть умови безпечного перебування дитини вдома - Зачиняйте всі вікна й двері на балкон, за необхідності залиште відчиненими лише кватирки або фрамуги.
- Прибирайте з плити каструлі й чайники з гарячою водою — перекинувши їх, дитина може обпектися.
- Перевіряйте доступність розміщення іграшок. Вони не повинні лежати на висоті, що перевищує зріст дитини. Оскільки, намагаючись дістати іграшку, скажімо, з високої шафи, дитина може впасти й травмуватися.
- Вимикайте усі потенційно небезпечні для дитини електроприлади й за можливості ізолюйте їх від дитини.
- Сховайте подалі від дитини сірники, легкозаймисті предмети й ті, що легко б’ються.
- Зберігайте в недоступних дитині місцях ріжучо-колючі предмети, харчові кислоти, лікарські препарати, спиртні напої, сигарети, засоби побутової хімії, косметику, парфумерію тощо.