Далі
При переохолодженні
- Якщо дитина довго перебувала на морозі та існує ризик переохолодження, слід перенести її до теплого приміщення.
- Потім слід замінити мокрий одяг дитини сухим і добре закутати її в шубу чи теплу ковдру.
- Не слід намагатися швидко зігріти дитину за допомогою горячої ванни чи душу, не слід інтенсивно розтирати її чи обкладати грілками. Такі дії можуть спричинити порушення серцевого ритму та внутрішню кровотечу.
- Слід дати дитині теплий напій.
- Важливо обстежити ніс, вуха, кінцівки дитини. Якщо помітні ознаки обмороження, необхідно надати відповідну першу допомогу. Якщо дитина непритомна, слід перевірити, чи вона дихає та чи є у неї пульс.
- Якщо дихання та пульс відсутні, необхідно терміново розпочати серцево-легеневу реанімацію.
- За підозри перелому
- Слід провести іммобілізацію — закріпити кінцівку як мінімум у двох суглобах, вище та нижче травмованого місця.
- Прикласти до травмованого місця щось холодне.
- У разі кровотечі слід накласти дитині джгут (міцно затягнути кінцівку, наприклад, ременем], накласти тугу пов’язку. Аби вивільнити травмовану кінцівку, слід розрізати рукав чи штанину ножицями, адже зняти одяг з травмованої кінцівки, як правило, складно.
- Необхідно транспортувати потерпілу дитину до теплого приміщення.Дитину дошкільного віку можна нести на руках. Однак за необхідності, слід сконструювати носилки з тих матеріалів, що є поряд.
- За підозри травмування спини або шиї важливо покласти потерпілу дитину на тверду поверхню та зафіксувати її шию щільним коміром.
- Транспортувавши дитину до теплого приміщення, слід дати їй теплий напій і знеболювальний засіб. Потім оглянути місце травмування. Якщо є садна, кровотеча — накласти пов’язку. Якщо є ознаки обмороження — надати відповідну першу допомогу.
- Після виконаних дій слід викликати лікаря.
У разі травмування голови
- Якщо дитина притомна, слід відвести її до приміщення, вкласти на ліжко чи диван, оцінити характер зовнішніх ушкоджень. Потім — обробити садно антисептиком і накласти на нього пов’язку.
- Якщо дитина непритомна, слід негайно викликати швидку. До прибуття швидкої не можна рухати дитину, адже у неї може бути травмовано шийний відділ хребта. Потрібно вкрити потерпілу дитину ковдрою, стежити за її диханням і пульсом.
- За появи кровотечі слід накласти пов’язку, у разі блювання — повернути голову дитини набік, аби вона уникла задухи.
У разі виникнення «допитливих» травм - Поширена дитяча зимова забавка — облизувати металеві предмети на морозі — може призвести до травмування. Тож, якщо язик дитини прилипнув до металевої поверхні потрібно:
• застерегти дитину, аби вона в жодному разі не робила різких рухів. При різкому русі тонкий та ніжний слизовий покрив залишається на металі, починається кровотеча, а потім протягом кількох днів триває болісне загоєння рани;
• слід вмовити дитину потерпіти, не рухати головою, аби не завдати ще більшого травмування. Потім, аби уникнути опіків, — полити язик дитини ледь теплою водою.
Аптечка для надання допомоги при зимових травмах - Для надання допомоги при поширених зимових травмах в аптечці мають бути:
• перев’язувальний матеріал (бинти стерильні та еластичні, стерильні серветки, котушка пластиру, бактерицидний лейкопластир];
• антисептики (розчини перекису водню, брильянтового зеленого);
• знеболювальні засоби; - судинорозширювальні засоби; в матеріал для накладення шини.