Тиждень безпеки у “Купаві”
Збереження, безпека й охорона життя та здоров’я дитини мають велике суспільно-соціальне і державне значення. Тому виникає необхідність сформувати в маленьких громадян уміння бачити небезпеку, свідомо підходити до питання особистої безпеки, правильно діяти в певних ситуаціях, набувати стереотипу поведінки, вміння надавати першу допомогу при потребі.
З 16.05. – 20.05.2016 року в дошкільному закладі був проведений Тиждень безпеки дитини з метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь, навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій.
Під час «Тижня безпеки дитини» була проведена наступна робота:
- З дітьми:
- інтегровані заняття: «Незнайомці на вулиці», «Подорож до весняного лісу», «Нехай же уміють і донька і син – як раптом пожежа – дзвонить 101», «У природи немає поганої погоди»;
- комплексне заняття «Малечі про небезпечні речі»;
- тематичне заняття з фізичної культури «Прикордонники на навчанні»;
- виставка малюнків на тему «Безпека очима дитини»;
- тренінги: «Хто перешкоди подолає, той безпеку добре знає», «Телефони екстреного виклику»;
- сюжетно-рольова гра «Ми – пожежники»;
- сюжетно-ситуативна гра «Вам запропонували»;
- дидактичні ігри: «Хто де їде, хто де йде?», «Коли вогонь – друг, а коли – ворог», «Ми – друзі природи», «Небезпечні предмети»;
- бесіди з дітьми: «Де малята можуть грати?», бесіда за змістом казки Ш. Перро «Червона Шапочка»;
- читання та обговорення «Пожежа на морі» Б. Житкова, казки
К. Чуковського «Айболить»;
- складання казки на основі власного досвіду «Допоможи собі сам»;
- піший перехід до світлофора по вулиці Прокоф’єва;
- моделювання ситуації «Я сам удома»;
- зустріч з представниками рятувальної служби МНС, де з дошкільниками були проведені практичні заняття, перегляд мультфільмів з безпеки дитини;
- зустріч з представниками поліції, під час якої дітлахи дізналися про особливості цієї професії, правила поведінки під час дорожнього руху і отримали в подарунок від них цікаві книжки про безпеку на дорогах.
- З працівниками колективу:
- комплексно-об’єктове тренування по відпрацюванню стереотипів поведінки в разі загрози виникнення пожежі у приміщенні закладу. Навчальна евакуація.
- З батьками вихованців:
- Виготовлення папок-пересувок та рубрик у батьківських куточках з питань безпеки життєдіяльності, спільна спортивна розвага.