Положення про конкурс

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ НА КРАЩИЙ ІНТЕРНЕТ-САЙТ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

І. Загальні положення

1.1. Це положення визначає порядок проведення обласного конкурсу на кращий Інтернет-сайт дошкільного навчального закладу (далі – Конкурс).

1.2. Мета Конкурсу: підтримка діяльності сучасного дошкільного навчального закладу, сприяння розширенню мережі інформаційних ресурсів для формування єдиного Інтернет-середовища системи дошкільної освіти.

1.3. Завдання Конкурсу:

1.3.1. Створення і розвиток Інтернет-середовища дошкільних навчальних закладів (далі – ДНЗ), системи дошкільної освіти районного, міського, обласного рівнів.

1.3.2. Формування і вдосконалення інформаційно-комунікаційних компетентностей адміністративно-педагогічного складу працівників ДНЗ, системи дошкільної освіти районного, міського, обласного рівнів та батьків вихованців ДНЗ.

1.3.3. Сприяння використанню Інтернет-ресурсів в управлінській, навчально-методичній, освітній діяльності, роботі з батьками вихованців ДНЗ, громадськістю.

ІІ. Учасники Конкурсу

2.1. Дошкільні навчальні заклади комунальної форми власності.

2.2. Дошкільні навчальні заклади державної форми власності.

2.3. Дошкільні навчальні заклади приватної форми власності.

ІІІ. Організація і проведення Конкурсу

3.1. Конкурс проводиться у два етапи:

І етап – міський (районний). Термін проведення: лютий поточного року.

ІІ етап – обласний. Термін проведення: березень поточного року.

3.2. Конкурс проводиться за номінаціями:

Web-сайти навчально-виховних комплексів: загальноосвітня школа – ДНЗ;

Web-сайти ДНЗ загального розвитку.

3.3. Заявки про участь у І етапі Конкурсу подаються журі районного (міського) етапу, склад якого затверджується наказом місцевого органу управління освітою до 25 лютого поточного року.

3.4. Заявки про участь у ІІ етапі Конкурсу подаються журі обласного етапу, склад якого затверджується наказом управління освіти і науки обласної державної адміністрації до 10 березня поточного року.

ІV. Критерії оцінювання сайту дошкільного навчального закладу

4.1. Дизайн:

4.1.1. Оригінальність оформлення сайту.

4.1.2. Зручність користування сайтом (наявність карти сайту, меню).

4.2. Інформаційне наповнення сайту:

4.2.1. Корисність інформаційного наповнення для користувачів.

4.2.2. Структурні компоненти сайту:

інформація про ДНЗ (візитка закладу; історія ДНЗ; інформація про адміністрацію, педагогів ДНЗ, спонсорів; напрямок діяльності, завдання, над якими працює ДНЗ);

методична робота (педагогічний досвід, методичні заходи, плани діяльності, робота за проектами, програмно-методичне забезпечення);

електронна бібліотека закладу;

досягнення закладу (педагогів, вихованців);

сторінки фахових спеціалістів закладу (медичного працівника, практичного психолога, логопеда);

новини з життя ДНЗ (виховні заходи, події, оголошення, фотоколаж);

інформація для педагогів;

інформація для батьків (підготовка до вступу в ДНЗ, підготовка до навчання в школі);

листування, форуми, гостьова сторінка;

онлайн-консультація;

пошук інформації на сайті ДНЗ;

адреси Web-сайтів, тематичні посилання на інші сайти.

4.3. Інтерактивність та динамічність сайту:

4.3.1. Наявність аналітики відвідуваності (скрипт або лічильник сайтів).

4.3.2. Частота оновлення матеріалів (новизна, періодичність оновлення).

V. Підбиття підсумків

5.1. Переможці міського (районного) етапу Конкурсу визначаються журі за основними критеріями і нагороджуються грамотами місцевих органів управління освітою, цінними подарунками.

5.2. Лауреати міського (районного) етапу Конкурсу визначаються журі за одним з основних критеріїв і нагороджуються дипломами місцевих органів управління освітою, цінними подарунками.

5.3. Переможці обласного етапу Конкурсу визначаються журі за основними критеріями і нагороджуються грамотами управління освіти і науки обласної державної адміністрації, цінними подарунками.

5.4. Лауреати обласного етапу Конкурсу визначаються журі за одним з основних критеріїв і нагороджуються дипломами управління освіти і науки обласної державної адміністрації, пам’ятними подарунками.

5.5. Інформацію про переможців та лауреатів Конкурсу оприлюднюється на Web-сайті управління освіти і науки обласної державної адміністрації, у засобах масової інформації.

VІ. Фінансування конкурсу

6.1. Фінансування міського (районного) етапу Конкурсу здійснюється відповідно до затвердженого кошторису на проведення Конкурсу за рахунок коштів міського (районного) бюджету.

6.2. Фінансування обласного етапу Конкурсу здійснюється відповідно до затвердженого кошторису на проведення Конкурсу за рахунок коштів обласного бюджету.

Т. в. о. заступника начальника

управління – начальника відділу Ю.І.Харламов